dodano: 2018-04-20 13:20:14

Igłą malowane - wystawa Pani Sotery Knapik

18 kwietnia 2018 roku w Filii nr 1 przy ul. Słowackiego 19 odbył się wernisaż wystawy pt. "Igłą malowane". Autorką przepięknych, wykonanych haftem krzyżykowym obrazów jest Pani Sotera Knapik z Kwidzyna. Osoba ciepła, miła i niezwykle utalentowana z artystyczną duszą. Obok "malowania igłą" zaangażowana jest w aktorstwo i bierze czynny udział w spektaklach w Grupie Teatralnej Jerzego Majdy z Kwidzyna. I jeszcze swój talent śpiewaczy ujawnia na występach Ludowego Zespołu "Marezianki z Marezy". Prywatnie od 5 lat jest emerytką i jak sama mówi: "Otwarta jest na wszystko - dosłownie i w przenośni". Jej życiowe motto to: "Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej". Podczas spotkania opowiadała o tym jak w szkole średniej zrodził się pomysł na haftowane obrazy. Każdy obraz to jakaś cząstka Jej życia.  Należy dodać także, że Pani Sonia  również pięknie szydełkuje i haftuje richelieu. Bardzo dziękujemy Artystce za udostępnienie swoich prac na wystawę, którą można podziwiać do połowy maja w bibliotece przy basenie. Wielkie dzięki składamy również wszystkim, którzy zaszczycili bibliotekę swoją obecnością podczas wernisażu.