dodano: 2013-04-25 13:50:24

O książce, bibliotece i czytelnikach

17 kwietnia br. uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Górkach gościli u siebie bibliotekarkę z Filii Nr 2 Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie.
Korzystając z różnych form zabaw słownych, jak np. skojarzenia i zagadki, uczestnicy trafnie określali zawody i czynności, towarzyszące powstawaniu książki, ponadto rozmawiano o działalności i roli biblioteki dla osób niepełnosprawnych.
Ostatnim etapem zajęć było wykonanie przez uczestników WTZ, którzy są stałymi gośćmi w bibliotece, bogato ilustrowanej książki pt. Czytelnicy.
- Biblioteka dla takich osób jak my jest miejscem, które z chęcią odwiedzamy, a dzisiejsze spotkanie było bardzo ciekawe. Nie wiedzieliśmy wcześniej, jak powstaje książka ? powiedziała jedna z uczestniczek WTZ.