dodano: 2013-03-21 11:47:58

O relacjach pomiędzy zakonem krzyżackim a Polską

20 marca 2013 roku odbył się kolejny wykład Uniwersytetu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej. Tym razem gościem MOK był dr Jarosław Braun, który omówił genezę powstania Związku Pruskiego, przyczyny powstawania niepokojów wśród Stanów Pruskich, ale także zaprezentował dzieje relacji Polski z zakonem krzyżackim. Tradycyjnie wykład odbył się w dwóch terminach - dla młodzieży o godzinie 13:00 i dla dorosłych o godzinie 17:00.

Biblioteka miejska serdecznie zaprasza na kolejny wykład MOK już 24 kwietnia, tym razem prelegentem będzie Pan dr Dariusz Jagielak, pracownik Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i autor wielu prac -między innymi: Czy powinno się częściej stosować rewaskularyzację mięśnia sercowego bez dotykania aorty?; Operacje naprawcze zastawek serca u pacjentów z zespołem Marfana; Operacje oszczędzające zastawkę aortalną.