- +   -

Biblioteka miejsko-powiatowa w KwidzynieBIERZEMY UDZIAŁ
W PROGRAMACH:

Filia nr 2

Filia nr 2 dla Niepełnosprawnych, mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 6 w Kwidzynie przy ulicy Grunwaldzkiej 54, jest tak naprawdę biblioteką integracyjną. Do korzystania ze swoich zbiorów zaprasza przede wszystkim osoby niepełnosprawne, gwarantując bogaty wybór literatury na nośnikach elektronicznych – kasety, płyty oraz książki „tradycyjne” pisane alfabetem Braille`a. Ponadto w zbiorach znaleźć można filmy na płytach z audiodeskrypcją.

Ale biblioteka zaprasza także serdecznie czytelników pełnosprawnych. W ofercie znajdą Państwo wiele ciekawych pozycji z zakresu opieki nad osobami z dysfunkcjami, zarówno fizycznymi jak i psychicznymi, a także literaturę medyczną, beletrystykę, w tym wspomnienia osób okaleczonych przez życie, jak również książeczki dla dzieci i młodzieży.

Swoich czytelników, począwszy od lat 5 do 105, bez względu na stopień sprawności, zaprasza także czytelnia Filii nr 2. Oprócz księgozbioru podręcznego i czasopism, tych skierowanych do dzieci i młodzieży (Kubuś Puchatek, Dziewczyna, Victor Junior), dorosłych (Kurier Kwidzyński, Kurier Powiatu Kwidzyńskiego, Polityka, Świat Kobiety, Komputer Świat itp.), jak i tych skierowanych do terapeutów, nauczycieli, studentów i osób zajmujących się osobami niepełnosprawnymi (Szkoła Specjalna, Świat Ciszy, Pochodnia, Bardziej Kochani, Integracja i in.) dostępne są materiały alternatywne, czyli różnego rodzaju gry, szarady, puzzle, których zadaniem jest umilanie czasu wolnego, ale również wspieranie rozwoju dzieci specjalnej troski.

Zatem w smutne, szare i nikomu niepotrzebne popołudnia, ale nie tylko, zapraszamy wszystkich, którzy lubią, i którzy nie lubią, czytać do ciepłej, przytulnej i delikatnie odnowionej czytelni i biblioteki.

Tym czytelnikom, którzy z powodu swojej niepełnosprawności nie są w stanie przyjść do biblioteki, pracownik dostarcza książki do ich domu. Na życzenie czytelnika sprowadzane są także książki mówione i pisane alfabetem Braille`a z Biblioteki Centralnej Polskiego Związku Niewidomych. Oprócz działalności typowo bibliotecznej Filia nr 2 zajmuje się również pracą pedagogiczną poprzez prowadzenie zajęć biblioterapeutycznych indywidualnych i grupowych oraz lekcji w ramach edukacji czytelniczej i medialnej, jak również Grupę Wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych.

Godziny otwarcia:
  • Poniedziałek 9:00-16:00
  • Wtorek 8:00-16:00
  • Środa 11:00-15:00
  • Czwartek 9:00-16:00
  • Piątek 9:00-16:00