- +   -

Biblioteka miejsko-powiatowa w KwidzynieBIERZEMY UDZIAŁ
W PROGRAMACH:

Filia nr 3

Filia nr 3 - to placówka mieszcząca się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Hallera 4. Biblioteka gromadzi i udostępnia księgozbiór dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu miasta Kwidzyna, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Osiedla Hallera. Obecnie księgozbiór liczy 11348 woluminów (literatura piękna dla dorosłych, literatura piękna dla dzieci, wydawnictwa naukowe i popularnonaukowe).

Biblioteka współpracuje na co dzień z przedszkolem "Radość", przedszkolem integracyjnym oraz Szkołą Podstawową nr 5. Organizuje wiele ciekawych konkursów, pogadanek, lekcji bibliotecznych, loterii fantowych i wystaw dla dzieci i młodzieży z całego miasta. Biblioteka organizuje również happeningi oraz kiermasze książek.

Dla najmłodszych czytelników biblioteka zorganizowała kącik, w którym króluje Pippi i inne postacie z literatury. Z inicjatywy naszej filii powstał Teatrzyk „Pod Sową”, w którym wystawiane są happeningi dla przedszkolaków. Biblioteka zaprasza czytelników do korzystania z bezpłatnego dostępu do Internetu. Nasza placówka z myślą o czytelnikach została wyposażona w jedno stanowisko komputerowe ze stałym łączem internetowym.

Oferujemy także czasopisma dla dzieci i młodzieży, które można przeczytać na miejscu, a także wypożyczyć do domu.
 1. Popcorn
 2. Dziewczyna
 3. Bravo
 4. Komputer świat
 5. Kumpel
 6. Świat wiedzy
 7. Płomyczek
 8. Przyroda polska
Godziny otwarcia wypożyczalni:
 • Poniedziałek 9:00-16:00
 • Wtorek 8:00-16:00
 • Środa 11:00-16:00
 • Czwartek 9:00-16:00
 • Piątek 9:00-16:00