- +   -

Biblioteka miejsko-powiatowa w Kwidzynie


BIERZEMY UDZIAŁ
W PROGRAMACH:
Poleć znajomemu
Wyślij
dodano: 2018-11-26 08:04:01

"Radość" w szpitalu

Szpitalny Punkt Biblioteczny odwiedzili niecodzienni goście, a mianowicie dwie grupy sześciolatków z Przedszkola "Radość" w Kwidzynie.
Na przestrzeni lat nie była to pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece w szpitalu, a to dzięki Pani Barbarze Sandomierskiej, "społecznej babci", która na stałe współpracuje z wieloma przedszkolami zarówno na terenie miasta, jak i gminy Kwidzyn.
Sześciolatki z Przedszkola "Radość" - Plastelinki i Plastusie poznały zasady, jakie panują w bibliotece szpitalnej i ogólnej, Dzieci wykazały się dużą wiedzą na temat szanowania wypożyczanych z biblioteki książek, jako że - jak się okazało - większość z nich umie już czytać, a niektórzy są zapisani i korzystają z zasobów Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie.
Spotkanie z małymi i miłymi gośćmi przebiegło w bardzo miłej atmosferze i, co zasługuje na podkreślenie, dzieci - zdając sobie sprawę, że są w szpitalu - zachowywały się stosownie.
Na zakończenie Plastelinki i Plastusie wręczyły pani bibliotekarce podziękowanie i wykonane wcześniej własnoręcznie rysunki, a punkt biblioteczny opuściły po poczęstunku łakociami i otrzymaniu zakładek do książek.

Dziękujemy miłym gościom za spotkanie.