dodano: 2018-05-29 08:39:27

Czytanki dla przedszkolaków - Filia nr 1

W maju, tak jak w każdym miesiącu pani bibliotekarka spotkała się z dziećmi w Niepublicznym Przedszkolu Ekologicznym. 4-laki miały lekcję o odpowiedzialności. Na przykładzie Filipa Wafelka z książki "Dobre maniery czyli savoir-vivre dla dzieci" nauczyły się jak dbać o własne zwierzątko a przede wszystkim o psa. 5-latki wysłuchały kolejnej historii o Pettsonie i Findusie, tym razem z udziałem koguta, który pojawił się w gospodarstwie Pettsona. Opowiadanie pt. "Minuta koguta" niosło ze sobą przesłanie: najważniejsza jest prawda. Grupa starszaków razem z autorem książki "Cztery pory roku. Wiosna" Włodzimierzem Dulembą "odwiedziła" ogród, w którym rosły konwalie, padał wiosenny deszcz i koszono młodą trawkę. 6-latki zaś były w Norwegii - a to za sprawą Elżbiety Dzikowskiej i jej podróżniczych opowieści w książce "Bajki nieBajki. Opowieści z całego świata".