dodano: 2018-04-11 14:41:44

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci Filia 1

Święto Książki dla Dzieci znane jest na całym świecie i obchodzone jest 2 kwietnia - w dzień urodzin duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Dzień ten ma na celu rozpowszechnienie książek dla dzieci oraz wspieranie czytania przez najmłodszych. Święto zostało ustanowione w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds Książek dla Młodych Ludzi (IBBY). Od tamtej pory co roku, gospodarzem święta jest inne państwo. Polska była gospodarzem w 1979 roku.

W Polsce również z tym dniem od 2001 roku związana jest akcja społeczna Cała Polska Czyta Dzieciom. Z tej też okazji w bibliotece Filii nr 1 gościły dzieci z Przedszkola Chatka Puchatka. Przedszkolaki zostały wprowadzone w kolorowy świat książek Poznały one etapy powstawania i budowę książki drukowanej, wysłuchały opowiadania pt. "O książce, która mówiła" a tym samym "próśb" i "skarg" książki oraz rozwiązywały bajkowe zagadki.