dodano: 2019-01-17 13:28:59

"Dobra historia nie jest zła"

Zapraszamy dzieci młodsze i starsze do odwiedzania biblioteki w "nowoczesnej wersji" i skorzystania z ofert czytelniczych.
Na początek zachęcamy do sięgnięcia po książki Anny Czerwińskiej-Rydel - gdańskiej autorki sfabularyzowanych powieści o znanych ludziach.
Ta niezwykle pracowita i twórcza osoba napisała kilkadziesiąt książek o wybitnych uczonych, literatach, badaczach, muzykach  przeznaczonych dla młodych odbiorców.
Książki są naprawdę ciekawe, świadczą o tym reakcje dzieci, które w bibliotece już zaczynają czytać i nie mogą się od książki oderwać.
Pani Anna będzie gościem w naszej bibliotece w marcu. Proszę śledzić naszą stronę internetową, dokładna datę i godzinę podamy bliżej spotkania.
Drugim autorem promującym wśród młodych nasze dzieje w formie powieści jest Paweł Wakuła. Nadal cieszą się dużym zainteresowaniem wcześniejsze jego książki o tematyce przyrodniczej z przezabawną postacią gajowego Piątka.
Równie zajmujące i napisane z humorem są powieści historyczne dla starszych dzieci.
Autor będzie u nas w maju, więc zachęcamy Państwa do wypożyczania książek i życzymy miłej lektury.