dodano: 2017-12-15 12:18:22

Czytamy też cyfrowo

Już od 15 stycznia 2018 roku czytelnicy Biblioteki Miejsko - Powiatowej w Kwidzynie będą mogli wypożyczyć nieodpłatnie na jeden miesiąc urządzenie do czytania e-booków, tj. książek w formacie cyfrowym. Okres wypożyczenia czytnika będzie można przedłużyć pod warunkiem, że wcześniej urządzenie nie zostało zamówione przez kolejnego czytelnika. Kara za przetrzymanie czytnika e-booków wynosić będzie dwa złote za każdy dzień. Biblioteka poinformuje czytelników wypożyczających czytniki e-book za pośrednictwem SMS o zbliżającym się terminie zwrotu czytnika, jak również o tym, iż termin został już przekroczony.
Na czytnikach wgrane zostaną książki z domeny publicznej. Czytelnicy, którzy będą chcieli  aby bibliotekarz wgrał na czytnik e-booki z zasobów biblioteki [od stycznia 2018 roku biblioteka wprowadza do zasobów obok książek, filmów, komiksów i audiobooków także e-booki] będą mogli wypożyczać e-booki na tych samych zasadach co książki papierowe.
Czytniki będą wypożyczane w komplecie obejmującym: czytnik, etui, ładowarkę.
Na początek oferujemy czytelnikom 10 czytników inkBook Prime, ponad 3000 książek z domeny publicznej oraz prawie 100 nowości bibliotecznych z własnych zasobów e-booków.
Zainteresowanych wypożyczeniem czytnika lub e-booków zapraszamy od 15 stycznia 2018 roku do Mediateki [ul.Piłsudskiego 21].