dodano: 2013-01-16 14:49:50

Ilustratorka Katarzyna Drelich

30 stycznia 2013 r. o  godz. 9.30 w bibliotece Filii nr 1 odbędzie się spotkanie przedszkolaków z ilustratorką książek. Gościem będzie pochodząca z Kwidzyna pani Katarzyna Drelich, która jest absolwentką Liceum Plastycznego w Bydgoszczy i plastycznych studiów wyższych ukończonych w Niemczech na Fachchochschule Muenster. Tworzy ilustracje dla dzieci, grafiki, rysuje tuszem i kaligrafuje. Jej prace prezentowane były m.in. na wystawach we Frankfurcie nad Menem, w Munster, Tokio i Seulu. Pani Katarzyna swój wernisaż miała również w kwidzyńskim zamku. Obecnie współpracuje ze Stowarzyszeniem Eko -Inicjatywa, a motywem przewodnim jej twórczości jest architektura Kwidzyna. Jest ilustratorką Małego słownika ziemi ryjewskiej.
Prace Katarzyny Drelich można oglądać do końca lutego 2013 r. w Filii nr1 (ul Słowackiego 19) Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie.