dodano: 2021-03-11 12:58:59

Informacja dla czytelników

Drodzy czytelnicy!
Informujemy, że z powodu awarii systemu SOWA korzystanie z katalogu Biblioteki Miejsko-Powiatowej w Kwidzynie poprzez naszą stronę jest niemożliwe do odwołania.
Możliwe jest natomiast wypożyczanie, oddawanie i zamawianie książek w bibliotece.
Otrzymaliśmy zawiadomienie o incydencie naruszenia danych osobowych (ich zniszczeniu) od naszego partnera - firmy Sokrates Software.
10 marca około godz. 2:00 w serwerowni operatora OVH w Strasburgu, wybuchł pożar który zniszczył serwery wynajmowane m.in. przez Sokrates Software na których przechowywane były dane czytelników.
Według obecnie posiadanych informacji, żadne dane nie uległy ujawnieniu. W wyniku pożaru Sokrates Software stracił jedynie informacje wprowadzone 9 marca do systemu Sowa.
Z powodu wspomnianej awarii dane dotyczące zamówień, zwrotów, wypożyczeń czy odwiedzin z 9 marca zostały utracone i może się zdarzyć, że mimo zwrotu książki tego dnia, nadal będzie ona widniała na koncie jako niezwrócona. W związku z zaistniałą sytuacją, wstrzymujemy naliczanie kar do końca miesiąca.
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt pisemny z naszym Inspektorem Ochrony Danych, za pomocą poczty tradycyjnej na adres: Kościuszki 54, 82-500 Kwidzyn, lub email: sekretariat@bibliotekakwidzyn.pl
Jeżeli otrzymamy nowe informacje, niezwłocznie o tym poinformujemy. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej rozwiązać zaistniały problem i prosimy Was o wyrozumiałość.