Sponsor:
dodano: 2019-10-15 09:16:07

Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej

24 października o 17:00 w sali audytoryjnej KCK w ramach Klubu Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej odbędzie się wykład dr Aleksandry Paprot-Wielopolskiej "Kim jesteśmy? W poszukiwaniu wyznaczników tożsamości współczesnych mieszkańców Powiśla".
Aleksandra Paprot-Wielopolska: doktor nauk humanistycznych w zakresie etnologii. Jej zainteresowania badawcze skupiają się na zagadnieniach związanych z dziedzictwem kulturowym, mechanizmami polityki pamięci kształtowania tożsamości na obszarach postmigracyjnych, regionalizmem, aktywnością społeczności lokalnych i historią mówioną. Prowadziła badania etnograficzne na Żuławach, Powiślu Warmii, Mazurach, Lubelszczyźnie, Podlasiu, w Wielkopolsce, w Małopolsce oraz na wyspie Olchon w Buriacji.Jest autorką wielu tekstów naukowych i popularyzatorskich.