dodano: 2019-11-22 11:54:36

Maraton Pisania Listów

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Podczas wydarzenia mobilizujemy ludzi na całym świecie do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka.

Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Możemy działać razem ramię w ramię z obrońcami i obrończyniami praw człowieka, by walczyć z niesprawiedliwością i budować bardziej sprawiedliwy świat. Podczas Maratonu 2019 będziemy pisać ws. młodych osób z 10 państw, których prawa człowieka zostały złamane.

Nasza biblioteka dołącza do akcji - od 29 listopada do 14 grudnia w Mediatece będzie można własnoręcznie napisać list, by pomóc osobom z całego świata, których prawa człowieka zostały złamane.