dodano: 2017-08-24 14:04:28

Narodowe Czytanie "Wesela"

W roku 2013 w Kwidzynie czytaliśmy "Zemstę" Aleksandra Fredry, rok później trylogię Henryka Sienkiewicza. W 2015 przyszedł czas na "Lalkę" Bolesława Prusa a w ubiegłym roku "Quo vadis".
Tym razem serdecznie zapraszamy na wspólne, kwidzyńskie Narodowe Czytanie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego. Naszą akcję rozpoczynamy w sobotę, 2 września 2017 roku o godzinie 11:00.
W trakcie kwidzyńskiego czytania "Wesela" na uczestników czyli wszystkich mieszkańców, którzy zdecydują się odczytać na głos fragment dramatu Stanisława Wyspiańskiego czekają niespodzianki. Dla wszystkich, którzy zdecydują się nas odwiedzić - kiermasze i liczne atrakcje dla dzieci. Każdy kto przyjdzie z własnym egzemplarzem ?Wesela? Stanisława Wyspiańskiego będzie mógł skorzystać z pamiątkowej pieczęci upamiętniającej ten dzień a przygotowanej przez Kancelarię Prezydenta RP. Zapraszamy też na wystawę plenerową o "Weselu" Stanisława Wyspiańskiego. Biblioteka Miejsko - Powiatowa w Kwidzynie serdecznie zaprasza do bibliotecznego namiotu Narodowego Czytania, deptak, ul. Piłsudskiego 21, godziny 11:00 - 14:00.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku.