Sponsor:
dodano: 2020-05-07 14:56:00

Ponowne otwarcie biblioteki

Uwaga, informujemy, że ponowne otwarcie biblioteki nastąpi 12 maja (wtorek). Poniżej zasady obowiązujące czytelników po otwarciu:

1. Czytelnicy, którzy chcą zwrócić bądź wypożyczyć nasze zbiory muszą przebywać
w bibliotece w maseczce i rękawiczkach.
2. Osoby przebywające na kwarantannie proszone są o niezwłoczne zgłoszenie potrzeby przedłużenia terminu zwrotu wypożyczonych zbiorów.
3. Wejście do działów:
Wypożyczalnia dla dorosłych, Wypożyczalnia dziecięca, Mediateka, przez wejście główne, Wejście do Wypożyczalni Naukowej z Czytelnią Prasy przez wejście boczne od strony kładki.
4. Przed wejściem do biblioteki czytelnik musi zdezynfekować ręce i własne rękawiczki płynem dezynfekującym.
5. W holu głównym biblioteki może przebywać jednocześnie 15 osób, natomiast w każdym z działów udostępniania zbiorów mogą przebywać maximum 3 osoby
z zachowaniem odstępu przestrzennego minimum 2 metry.
6. Po wejściu do działu należy stanąć przed ladą w wyznaczonym miejscu.
7. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do półek z materiałami bibliotecznymi.
8. Osoby niepełnosprawne i seniorzy w wieku 65+ są obsługiwani poza kolejnością tzn. zwolnieni są z konieczności stania w kolejce do działów.
9. Osoby niepełnosprawne i seniorzy w wieku 65+ chcący skorzystać z Wypożyczalni Naukowej mogą zostać obsłużeni w holu głównym przy Punkcie Informacji Turystycznej bądź skorzystać z windy.
10. Rezygnujemy z następujących usług w bibliotece:
- bezpośredniego dostępu do księgozbioru w tym audiowizualnego oraz czytelni
- świadczenia usług ksero,
- sprzedaży kawy,
- dostępu do stanowisk komputerowych,
- przyjmowania darów od czytelników,
- dostępu do poczekalni dworcowej,
- dostępu do sali zabaw
- udostępniania toalet czytelnikom
11. Tygodniki, dwutygodniki, miesięczniki, kwartalniki można wypożyczać na zewnątrz.
12. Wszystkie zbiory po powrocie do Biblioteki zostaną poddane kwarantannie trwającej przynajmniej 5 dni.
13. Zachęcamy do rezerwacji korzystając z:
? katalogu on-line
? telefonicznej (55) 279 33 50
? mailowej sekretariat@bibliotekakwidzyn.pl
14. Do odwołania obowiązują nowe godziny udostępniania zbiorów :
Poniedziałek-Piątek w godz. 10.00 ? 17.00
Biblioteka nie udostępnia zbiorów w sobotę.

W przypadku wątpliwości, że podjęte przez nas działania niewystarczająco zabezpieczają Państwa przed koronawirusem prosimy o zwrot książek i powstrzymanie się przed wyborem
i wypożyczeniem nowej lektury.

Będziemy dokładali wszelkich starań aby nasi pracownicy i czytelnicy mogli czuć się bezpiecznie Sytuacja będzie monitorowana na bieżąco i w przypadku potrzeby konieczności zmian w procedurach będziemy reagowali natychmiast.