dodano: 2019-11-08 15:35:59

Spotkanie poetyckie - Katarina Lavmel

22 listopada o 17:00 w holu głównym biblioteki odbędzie się spotkanie poetyckie z Katariną Lavmel, połączone z promocją tomiku poezji "Anturaż".
Katarina Lavmel to pseudonim artystyczny Katarzyny Nazaruk - poetki, animatorki kultury, filologa języka polskiego.
Organizatorka i pomysłodawczyni dwóch edycji Biesiady Poetyckiej w Kobylnicy oraz siedmiu edycji konkursu poetyckiego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i powiatu słupskiego. Autorka tomików poezji: Żona Beduina (Bydgoszcz 2011), Szept i przestrzeń (Warszawa 2014). Wiersze publikowała w antologiach i czasopismach: "Topos", "Akant", "Liry Dam", "Powiat Słupski", "Angora", "Mroczna Środkowo-Wschodnia Europa", "Kontury", "Powiat Słupski". Uczestniczka wielu spotkań twórców np. "Wtorkowe spotkania literackie", festiwali literackich - polskich i międzynarodowych. Członkini Gdańskiego Klubu Poetów i Grupy Literycznej Na Krechę. Stypendystka prezydenta Miasta Słupska w dziedzinie kultury w 2011 roku. Od niedawna mieszka w Portugalii, którą jest zafascynowana.