dodano: 2012-11-02 13:09:12

Spotkanie z pisarzem - konkursy

14 listopada b.r. odbędzie się spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, autorem książek dla młodszych i starszych dzieci. Dla najmłodszych są to bajeczki, wierszyki, opowiadania; dla starszych powieści przygodowe, obyczajowe o pierwszej miłości i historyczne opowiadające w sposób prosty i zrozumiały dla małego odbiorcy o wojnie.

Pisarz na spotkaniach stwarza bardzo miłą atmosferę, żartuje, zaprasza czytelników na dyskusję przy herbacianym stoliczku, opowiada o literaturze. Książki P. Beręsewicza są mądre, wesołe, kształcące, napisane pięknym literackim językiem, a jednocześnie bardzo współczesne, zrozumiałe przez obecnego czytelnika.

Autor ma dwójkę małych dzieci, więc wie najlepiej, co lubią, jak i w co się bawią, czego należy ich uczyć i jakie pokazywać wzorce.

Poniżej są wyszczególnione książki, które znajdują się w naszej bibliotece. Zachęcamy gorąco do ich przeczytania, wzięcia udziału w konkursach i przyjścia na spotkanie autorskie 14 listopada o godz. 9:00 do Czytelni dla Dzieci.