- +   -

Biblioteka miejsko-powiatowa w Kwidzynie


BIERZEMY UDZIAŁ
W PROGRAMACH:
Poleć znajomemu
Wyślij
dodano: 2019-06-25 16:34:52

Wernisaż wystawy

27 czerwca o 17:00 w holu głównym biblioteki odbędzie się wernisaż wystawy prac fotograficznych autorstwa Agnieszki Nelkowskiej i Zbigniewa Talarczyka "Kwidzyn przez Kwiaty".


Kwiaty w przestrzeni miejskiej tworzą swoisty klimat, nadają uroku i potrafią ją dopełnić. Mogą zachwycać ale także sprawiają że czujemy się w danym miejscu po prostu dobrze. Kwidzyn jest prawdziwie "Kwitnącym Miastem" i należy to doceniać, podkreślać i rozwijać, stąd pomysł na zdjęcia ukazujące przez ten właśnie pryzmat Miasto. 
Kwidzyn przez Kwiaty to kolejny wspólny projekt Agnieszki Nelkowskiej i Zbigniewa Talarczyka oraz druga, po "Roku Rzeki Wisły" wystawa pod Skrzydłami Biblioteki. 
Agnieszka Nelkowska: Fotografia to jej największa pasja którą cały czas rozwija min. uczestnicząc w warsztatach oraz plenerach. Przyświecające jej motto "Szczęśliwi ci, którzy widzą piękno w miejscach zwykłych, tam gdzie inni niczego nie widzą! Wszystko jest piękne, wystarczy tylko umieć dobrze spojrzeć." Jak mówi:  Jestem szczęściarą która dostrzega i  wybiera ze świata to, co najpiękniejsze i zabieram tam odbiorców swoich zdjęć.
Zbigniew Talarczyk: W sferze jego zainteresowań obok fotografii jest także film. Swoim męskim spojrzeniem zawsze dba o detale oraz dopracowaną, techniczną stronę projektów, ale także zaskakuje wrażliwością w spostrzeganiu szczegółów i odkrywaniu prawdziwie filmowych kadrów.