- +   -

Biblioteka miejsko-powiatowa w Kwidzynie


Sponsor:
BIERZEMY UDZIAŁ
W PROGRAMACH:
Poleć znajomemu
Wyślij
dodano: 2013-05-11 13:01:03

Wsparcie z Unii Europejskiej dla biblioteki

WSPARCIE Z UNII EUROPEJSKIEJ DLA BIBLIOTEKI

W ramach projektu "Cyfrowy Kwidzyn - przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu" Biblioteka Miejsko - Powiatowa otrzymała 5 stanowisk komputerowych z przeznaczeniem dla potrzeb czytelni w bibliotece miejskiej. Stanowiska podłączone są do sieci Internet i umożliwiają mieszkańcom, którzy nie posiadają komputera lub nie posiadają łączności z siecią internetową wyszukiwanie informacji i korzystanie z różnorodnych e-usług.

Ponadto Biblioteka Miejsko - Powiatowa w Kwidzynie otrzymała wsparcie w postaci programu komputerowego ułatwiającego niepełnosprawnym z niedowidzeniem lub niewidomym korzystanie z komputera i sieci internet.

Kluczowym elementem projektu w obszarze usług bibliotecznych jest wsparcie w postaci urządzenia do czytania dla niedowidzących lub niewidomych. Dzięki niemu niewidomi lub niedowidzący mieszkańcy Kwidzyna mogą korzystać ze wszystkich zbiorów drukowanych w zgromadzonych w bibliotece. Urządzenie działające na zasadzie skanera po prostu odczyta każdą książkę czy czasopismo.

Beneficjentem projektu jest Gmina Miejska Kwidzyn, Budżet projektu wynosi 708003,00 PLN, udział Unii Europejskiej wynosi 601802,55 PLN, okres realizacji projektu: 01.03.2012 - 31.03.2014.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju regionalnego.