dodano: 2019-05-30 09:53:56

Paweł Wakuła w bibliotece

23 maja odbyły się dwa spotkania z lubianym i cenionym pisarzem książek dla dzieci młodszych i starszych ( na razie jedna książka dla dorosłych).

Paweł Wakuła to prawdziwy gawędziarz, ceniący rodzimą kulturę, podania, wierzenia, klechdy i legendy. W naszych regionalnych opowieściach jest bardzo dużo fantastycznych postaci, w które starsi ludzie wierzą do dziś. Dzieci już ich nie znają, więc warto podsuwać im książki, zachęcać do czytania, bo nasze baśnie i legendy są równie ciekawe , jak czarodziejskie życie Harry Pottera.

Autor cudownie opowiadał o książkach nieczytanych, niepopularnych ale mądrych i wartościowych, tylko zapomnianych.

Przy okazji spotkania odbył się konkurs na opowiadanie detektywistyczne ?Na tropie pana W.? Nagrodzeni otrzymali książki i mieli wyjątkową okazję otrzymania autografu i zabawnego rysunku. Gratulacje !
Bardzo dziękujemy panu Pawłowi za kilka dobrych godzin spędzonych w naszej bibliotece, za opowieści przyrodnicze i historyczne poparte historyjkami obrazkowymi lub karykaturalnymi portretami.
Cytat z pracy konkursowej : ?Uwielbiam wieczorem wsadzić nos w ciekawą książkę?.