dodano: 2021-05-19 11:54:55

Academica

Academica to darmowa wypożyczalnia międzybiblioteczna umożliwiająca korzystanie ze zbiorów cyfrowych Biblioteki Narodowej. W Academice udostępniane są przede wszystkim książki i czasopisma naukowe ze zbiorów Biblioteki Narodowej, w tym: podręczniki akademickie, prace naukowe i popularnonaukowe, lektury na konkursy i olimpiady przedmiotowe oraz czasopisma naukowe z listy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze wszystkich dziedzin wiedzy. Dostępne są również publikacje niskonakładowe oraz niedostępne na rynku wydawniczym.
Dostęp do około 3,5 mln publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy, również najnowszych, jest możliwy tylko w bibliotece, w Wypożyczalni Naukowej. Bibliotekarz pomoże Wam zalogować się do systemu i pokaże jak wykonać pierwsze kroki w Academice.
Poniżej podręcznik z instrukcją dla czytelnika