dodano: 2021-08-26 14:04:42

Narodowe Czytanie 2021

4 września od 11:00 do 15:00 w naszej bibliotece odbędzie się Narodowe Czytanie! Podczas tegorocznej, dziesiątej odsłony akcji spotkamy się, aby wspólnie czytać "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło.
Narodowe Czytanie jest otwartym wydarzeniem dla wszystkich mieszkańców Kwidzyna i okolic.
W programie:
- Herbatka u Zapolskiej - selfie z Zapolską - hol główny
- Młoda Polska na Wybiegu - warsztaty małego projektanta - dział dla dzieci
- W starym kinie - projekcja filmu "Z biegiem lat, z biegiem dni" - Wagon Kultury
- Nie ma glika bez ryzyka - quiz ze znajomości języka polskiego - hol główny
- Wystawa literatury Gabrieli Zapolskiej z kolekcji Mouseionu - dział dla dorosłych
- "Moralność Pani Dulskiej" - czytanie fragmentów dramatu przez Grupę Teatralną "Sotie" (KCK) i mieszkańców Kwidzyna - przed budynkiem biblioteki
- Arcydzieła i skandale - projekcja filmu o Gabrieli Zapolskiej - poczekalnia